wtorek, 26 kwietnia 2022 / Opublikowano w BHP, Usługi BHP
Młody uśmiechnięty przedsiębiorca

Podstawowe obowiązki pracodawcy w zakresie bhp zawarto w ustawie Kodeks pracy oraz w przepisach wykonawczych (rozporządzeniach), wydanych na jej podstawie. Są to m.in. rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisy bhp, dotyczące wykonywania prac w różnych branżach.

(więcej…)
czwartek, 10 lutego 2022 / Opublikowano w BHP, Usługi BHP
Projektant pracuje przy biurku

W VI rozdziale Kodeksu Pracy natrafić możemy na regulacje prawne nakładające na pracodawcę obowiązki w zakresie ryzyka zawodowego.

(więcej…)
poniedziałek, 24 stycznia 2022 / Opublikowano w PPOŻ, Szkolenia Przeciwpożarowe PPOŻ, Usługi Przeciwpożarowe (PPOŻ)
Strażak w hełmie gasi pożar

Kolejnym z tematów, który zostanie przez nas przeanalizowany jest kwestia ochrony przeciwpożarowej budynków, innych budynków budowlanych i terenów. Sposoby i warunki ochrony przeciwpożarowej ustandaryzowane zostały w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 r.

(więcej…)
wtorek, 09 listopada 2021 / Opublikowano w BHP, Szkolenia BHP, Szkolenia BHP online

W naszym poprzednim artykule skupiliśmy się na szkoleniach wstępnych BHP. Kolejnym typem obligatoryjnych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, których obowiązek przeprowadzenia uregulowany jest przez Kodeks pracy oraz  Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy  są szkolenia okresowe BHP.

(więcej…)
Góra